Na szczycie kariery
zawsze znajdzie się miejsce na Twój SUKCES.

Stwórz swoje profesjonalne CV

Dostępne wzory CV

Zadbamy o to, aby forma graficzna Twojego CV była przejrzysta i podkreślała Twoje mocne strony.

Oferujemy różne wzory graficzne CV w kilku gamach kolorystycznych. Każdy szablon CV można dowolnie dopasować do swoich potrzeb i gustów, zgodnie z panującymi trendami na rynku pracy.

Przejdź do Kreatora
5
kroków
do dobrego
CV
1
Pamiętaj, że estetyczny dokument łatwiej i chętniej się czyta.
Podaj aktualne dane kontaktowe.
2
3
Pochwal się swoim wykształceniem.
Szczegółowo opisz swoje doświadczenie.
4
5
Wskaż swoje kluczowe umiejętności.

Czy wiesz, że masz zwykle 7 sekund, aby dokumentami aplikacyjnymi zainteresować pracodawcę.

Dlatego ważne jest, aby w czytelny i przekonujący sposób przedstawiały Ciebie i Twoją motywację do pracy na wybranym stanowisku. Pracodawcy szukają w nich konkretnych informacji. Im lepiej je podkreślisz i opiszesz, tym większa szansa, że otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Curriculum Vitae to nasza wizytówka na dane stanowisko i jednocześnie pierwszy test, czy się na nie nadajesz. Dlatego warto poświecić czas na przygotowanie tego dokumentu. Na szczęście przygotowanie CV, które zainteresuje pracodawcę poprzez nasz Kreator, nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Dodatkowo nasz Kreator umożliwi Ci stworzenie ​Europass w języku polskim oraz angielskim i niemieckim.

Jak napisać dobre CV (Curriculum Vitae)?

Bez dobrze napisanego CV trudno liczyć na sukces podczas poszukiwania pracy. Na szczęście przygotowanie CV, które zainteresuje pracodawcę, nie jest tak trudne, jak się wydaje. Dzięki naszemu kreatorowi online możesz w ciągu 15 minut szybko i prosto stworzyć charakterystyczne, profesjonalne Curriculum Vitae. Wystarczy, że wybierzesz szablon CV, który najbardziej Ci się podoba, a nasz kreator automatycznie dostosuje go do wybranego formatu. Nasze szablony CV pasują do każdego formatu: chronologicznego i funkcjonalnego. Kreatory online jest idealnymi narzędziami do tworzenia przejrzystych, zwięzłych i eleganckich CV w formacie PDF.
Poniżej podpowiadamy, o czym pamiętać i jakich błędów unikać.

Długość CV

Curriculum Vitae osoby, która nie ma doświadczenia zawodowego i dopiero zaczyna swoją karierę, powinien zmieścić się na jednej stronie formatu A4. Jeśli natomiast mamy kilkuletni staż pracy, możemy dołączyć kolejne strony. Warto przy tym pamiętać, że drukujemy je zawsze na osobnych kartkach.

Podział CV

Każdy szablon w naszym kreatorze jest podzielony na kilka części: dane osobowe, profil kompetencji, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, staże/praktyki, kursy/szkolenia, kwalifikacje uzupełniające, charakterystyka własnej osoby, zainteresowania oraz klauzula o przetwarzaniu danych. Pamiętaj, że to Ty decydujesz które sekcje chcesz wypełnić. We wszystkich szablonach istnieje możliwość dodania dodatkowej sekcji. Możesz nazwać ją dowolnie. Jeśli chcesz aby pewne sekcje były wyżej lub niżej wystarczy, że chwycisz za nagłówek danej sekcji na szablonie i przeniesiesz tam gdzie chcesz aby się znajdowały.

Dane osobowe

Warto sprawdzić, czy adres, telefon i e-mail są podane poprawnie. Ewentualny błąd sprawi, że osoba odpowiedzialna za rekrutację nie będzie mogła się z Tobą skontaktować. Adres e-mail powinien mieć oficjalne brzmienie (imię.nazwisko@ a nie buziaczek@, czy twardziel@).

Zdjęcie w CV

Zdjęcie nie jest obowiązkowe, ale w CV warto umieścić fotografię, gdyż z przeprowadzonych badań wynika, że skuteczność naszego CV ze zdjęciem wzrasta o około 30%. Umieszczając zdjęcie trzeba pamiętać, że cały dokument ma zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy, a nie na znajomych. Dlatego nie wolno w życiorysie umieszczać zdjęć sytuacyjnych np. z wakacji lub z imprezy. Warto pamiętać, że fotografia przed wstawieniem jej do CV musi być skompresowana. W przeciwnym razie plik będzie zbyt duży i skrzynka mailowa potencjalnego pracodawcy może go nie przyjąć. Nasz Kreator CV wczytuje zdjęcia tylko w formacie JPG i PNG. Ważne jest również, aby zdjęcie nie przekraczało 2MB.

Co napisać w profilu kompetencji

Kompetencje to indywidualne cechy danej osoby, za pomocą których określa się jej potencjał. Dlatego warto umieścić w swoim CV informacje o naszych kluczowych kompetencjach – zwłaszcza twardych. Mają podkreślić nasze dopasowanie do profilu stanowiska i zapewnić zwycięstwo w wyścigu o etat. Wpisujemy tylko te mające związek ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Nie należy natomiast pisać o cechach charakteru, takich jak pracowitość czy solidność. Po pierwsze, takie ogólniki nie robią wrażenia na pracodawcach. Po drugie, tego typu informacje podaje się w liście motywacyjnym.

Co najpierw podać w CV – wykształcenie, czy doświadczenie zawodowe?

W większości wypadków tę rubrykę umieszcza się pod danymi osobowymi. Ale jeśli mamy kilkuletni lub dłuższy staż pracy, można wcześniej napisać o swoim doświadczeniu zawodowym.

Wykształcenie w Curriculum Vitae

W części poświęconej wykształceniu należy zastosować układ achroniologiczny, tzn. informacje najbardziej aktualne umieścić na samym początku. Daty rozpoczęcia i zakończenia studiów powinny składać się z miesiąca i roku. Podajemy też nazwę uczelni oraz kierunek, specjalność i uzyskany tytuł zawodowy. Można też umieścić informacje o ukończonej szkole średniej, zwłaszcza jeśli zdobyliśmy w niej kwalifikacje zawodowe.

Doświadczenie zawodowe w CV

Obok wykształcenia to najważniejsza część każdego CV. W przypadku osób z dużym doświadczeniem zawodowym często informacje o poprzednich pracodawcach, zajmowanych stanowiskach i wykonywanych obowiązkach umieszcza się tuż po danych osobowych. Zasady są podobne, jak przy opisywaniu wykształcenia. Zaczynamy od najświeższych informacji, podajemy daty rozpoczęcia i zakończenia współpracy z każdym z pracodawców oraz nazwy zajmowanych stanowisk. Należy również opisać krótko, na czym polegały nasze obowiązki.

Czy staż i praktyki są ważne w Curriculum Vitae?

Doświadczeniem może być nie tylko zatrudnienie w firmach, ale także staż, wolontariat, praktyka studencka, działalność w organizacjach, partiach, stowarzyszeniach, kołach naukowych czy klubach sportowych. Dlatego warto takie informacje umieścić w swoim życiorysie zawodowym.

Kursy i szkolenia – czy warto o nich pisać w CV?

Warto pochwalić się udziałem w dodatkowych kursach i szkoleniach, ale tylko jeśli mają one związek z pracą, o którą się staramy. Inaczej szkoda na to miejsca w CV. Zawsze piszemy, kto organizował dany kurs lub szkolenie i jaki był jego temat i czas trwania.

Co wpisać w rubrykę kwalifikacje uzupełniające?

Certyfikaty, uprawnienia – jeżeli posiadamy, to wymieniamy wyłącznie te, które mogą przydać się w pracy. Znajomość języków obcych – informacje na ten temat muszą być możliwie szczegółowe. Najlepiej podać stopień znajomości języka w mowie i piśmie.
Obsługa programów komputerowych – najlepiej podać nazwę aplikacji i stopień jej znajomości.
Prawo jazdy – tu wpisujemy odpowiednią kategorię.

Na co zwrócić szczególną uwagę pisząc charakterystykę własnej osoby?

Poza kompetencjami twardymi, pracodawcy cenią sobie również te miękkie, które nie zawsze są mocno zaakcentowane w ofercie pracy. To cechy psychofizyczne oraz umiejętności społeczne. Zwykle są one połączone z charakterem oraz wpisane w osobowość danej osoby. Najczęściej spotykanymi kompetencjami miękkimi są np.: umiejętność słuchania i jasnego formułowania myśli, kreatywność i innowacyjność, kultura osobista itp. Najlepiej podać wyłącznie te, które mogą przydać się w przyszłej pracy.